James R Moder Fashionable Bar Light Austria Crystal Chandelier 96611S11
Free Shipping. No Sales Tax (except NY)
Shipping Policy
We Proudly Ship With:
Order Confirmation:
Order Shipment:
Returns Policy
Damages & Returns:
Cancellations & Refunds:
Price Match Guarantee
Our 100% Price Match Guarantee has some limitations:
  • You must purchase the item from our website before requesting your Price Match Guarantee
  • Promotions such as rebates and buy one, get one free offers are not eligible
  • The item must be in stock on the competitors website
  • The competitor must be an online store, they may not have a retail location or showroom
  • The competitor must be an Authorized Retailer of the product in question
  • The competitor must not violate our MAP pricing policy
FAQ's
How long are shipping times?
How long do I have to make a return?
Do you ship outside the United States?
Do you supply parts for items?
Do you have warranties for your products?
Authorized Retailer
Description
  • Width: 3" (8 cm)
  • Body Height: 11" (28 cm)
  • Diameter / Length: 40" (102 cm)
  • Hanging Weight: 18 lbs (8.16 kg)
  • Finish: Silver
  • Crystal Quality: Austria crystals (Clear)
  • Collection: Austria, Crystal
Specifications
Width 3" (8 cm) Number of bulbs 6
Body Height 11" (28 cm) Circuits 1
Diameter / Length 40" (102 cm) Voltage 120